Yükleniyor…

Bölgesel Zayıflama


Bodrum Bölgesel Zayıflama, Bodrum Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama Fiyatları Bodrum, Soğuk Lipoliz Bodrum Fiyatları, Bölgesel Zayıflama Nedir, Bölgesel Zayıflama Yorumları, Bölgesel İncelme Fiyatları, Bölgesel Zayıflama Diyetleri, Bodrum Bölgesel İncelme fiyatları 2024

Bodrum Bölgesel Zayıflama, Bodrum Bölgesel Zayıflama Merkezi, Bodrum Bölgesel Yazıflama Fiyatları için bizi arayın.

Bölgesel zayıflama nedir?

Bölgesel zayıflama, kişinin sadece belirli bölgelerinde bulunan fazla yağların yakılmasıdır. Basen bölgesi, bel ve göbek bölgesi, kol bölgesi ve popo bölgesi vücutta bölgesel olarak fazla yağların bulunduğu başlıca kısımlardır. Düzenli yapılan egzersizler ve diyetler, uzun süredir yerleşmiş olan bölgesel yağları eritemeyebiliyor. Uygulanabilecek bölgesel zayıflama ve inceltme uygulamaları sayesinde uzun zamandır veremediğiniz kilolardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama nasıl gerçekleştirilir?

Bölgesel zayıflamanın gerçekleştirilmesi için öncelikle vücut analizi yapılması gerekiyor. Yapılan vücut analizleri sonucunda, kişinin ihtiyacına en uygun bölgesel zayıflama yöntemi belirlenebiliyor. Bölgesel zayıflama ve incelme uygulamalarının birçoğu, fazla yağların bulunduğu bölgeye aşırı sıcaklık ya da soğukluk uygulaması yapılarak gerçekleştiriliyor.

Bölgesel zayıflama süreci nasıldır?

Bölgesel zayıflama ve incelme sürecinde gerçekleştirilen uygulamaları kişinin ihtiyacına göre belirleniyor. Bölgesel zayıflama uygulamaları ile tek seansta istediğiniz sonuca kavuşabilirken, bazı işlemler ise 4 ve üzerinde seans gerektirebiliyor. İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğü arttıkça, yapılacak seans sayısı da artış gösteriyor.

Bölgesel zayıflama için vücut analizi yapmak gerekli midir?

Vücut analizi ile kişinin vücut ağırlığı, yağ-kas-su oranı, bazal metabolizma hızı, metabolik yaşı, vücutta bulunan ödem miktarı tespit edilir. Bu sayede vücuttaki kas dokusu ve yağ dokusunda meydana gelen değişiklikler gözlemlenmiş olur. Kişinin şu anki kilosu ölçülerek, yaşına ve boyuna göre aslında olması gereken kilo hesaplanır. Bu sayede vücutta fazlalık olarak bulunan yağ oranı ve yağın bulunduğu bölge tespit edilmiş olur.

Bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinden en bilineni lazer lipoliz uygulamasıdır. Lipoliz uygulaması ile tek seansta gıdı, kol, bel, basen ve kalça bölgesindeki fazla yağlar kolayca alınabiliyor.

Lazer lipoliz

Lazer lipoliz uygulamasından önce gerekli analizler yapılarak, bölgesel zayıflama gerektiren bölgeler belirlenir. Lipoliz işleminin başında kişiye genel anestezi uygulaması yapılarak, operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi önlenir. İşlem yapılacak olan bölgede 2-3 milimetrik kesiler açılarak, bölgesel zayıflama gereken alana lazer ışınları gönderilir. Böylece bu bölgedeki yağlar, katı halden sıvı duruma getirilir ve yakılır. Lazer lipoliz uygulamasının son aşamasında, işlem yapılan deriye dalga boyları gönderilir. Bu sayede kolojen sentezi sağlanır ve yeni bağ dokusu oluşturulur. Lazer lipoliz işlemi yapılan bölge toparlanır ve sıkılaşır. Bu uygulama ile sadece bölgesel zayıflama ve incelme değil, sıkılaşma ve hatlı görünüm de sağlayabilirsiniz.

Neden lazer lipoliz?

Lazer lipoliz uygulaması bölgesel olarak uygulandığında ortalama 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.
Lazer lipoliz işleminde, lazer ışınlarının iletilmesi için bölgeye açılan kesiler milimetrik olduğundan operasyon sonrasında herhangi bir iz kalmaz.
Lazer lipoliz uygulamasında bölgesel zayıflama ve incelme gerçekleştirilirken, aynı zamanda oluşabilecek sarkmalar da önlenir.
Lazer lipoliz operasyonu geçirdikten sonra aynı gün içerisinde taburcu olabilir. Ortalama 5 gün içerisinde günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Doğru beslenme

Doğru beslenme ve düzenli egzersiz, bölgesel zayıflama ve incelme isteyen kişilerin atlamaması gereken noktalardan. Vücutta bölgesel yağlanma en çok karın bölgesinde oluşup, en zor eritilen bölge de göbek bölgesidir. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmanın en önemli nedeni fazla şekerli ve işlenmiş yiyeceklerdir. Bu nedenle karın bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak ve incelmek istiyorsanız, ilk olarak şeker tüketimini kesmeniz gerekiyor. Marketlerde satılan işlenmiş gıdaların birçoğunda yüksek miktarda şeker bulunmakta. İşlenmiş gıda tüketimini olabildiğince azaltıp, evde taze sebzeler ile yemek yapmaya özen göstermelisiniz. Vücutta bölgesel yağ fazlalığından şikayet edilen bir diğer nokta ise kalça. Kalça bölgesi fazla yağlanma bulunmasının yanı sıra, selülit oluşumu ile de yağ yakımı en zor kısımlardandır. Kalçada bölgesel zayıflama gerçekleştirmek istiyorsanız şeker tüketimini kesmenin yanı sıra, zararlı yağların tüketiminden de uzak durmanız gerekiyor. Zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve avokado yağı tüketerek vücudunuz için gerekli olan yağ asitlerini alabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı yağlar tüketirken, aynı zamanda bölgesel zayıflamayı sağlayan yağ asitlerini de çalıştırmış olacaksınız.

Düzenli egzersiz

Bölgesel zayıflama ve incelme istiyorsanız mutlaka düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekiyor. Tüm vücut için yapacağınız yağ yakıcı egzersizlerin yanı sıra, fazla kiloların olduğu bölgelere özel spor rutini oluşturmanız gerekiyor. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmaların gitmesi için şınav ve mekik hareketleri yapabilirsiniz. Basen ve kalça bölgesinin sıkılaşması için ise squat hareketi etkili olacaktır. Plank hareketinde ise bacak, göbek ve kollar her üç bölgedeki kaslar çalışacaktır. Bu sayede bölgesel zayıflama gerçekleştirirken, aynı zamanda sıkılaşabilirsiniz.

Soğuk lipoliz uygulaması

Soğuk lipoliz uygulamasında, bölgesel fazlalığın bulunduğu alana özel başlıklar yerleştirilir. Vakum şeklindeki bu başlık, deri ve deri altı dokusunu çekerek kan dolaşımını azaltır. Dokular belirli bir süre için 2 ila -8 derece arasında soğuğa tutulur. Yerleşmiş olan yağ hücreleri, yüksek derecede soğuktan ötürü yakılır ve vücuttan atılırlar. Tek seans yapılacak soğuk lipoliz uygulaması, uygulamanın yapılacağı bölgeye göre 30-100 dakika arasında değişiklik gösterir. Soğuk lipoliz uygulamasında bölgesel incelmenin başlaması için, işlem üzerinden en az 3 hafta geçmiş olması gerekir. Bölgesel zayıflama etkisini 4. ayın sonuna kadar görebilirsiniz. Vücutta oluşacak olan incelme 5 ila 15 cm arasında değişiklik gösterecektir.

Radyofrekans uygulaması

Radyofrekans uygulaması ile bölgesel zayıflama ve incelme sağlamanın yanı sıra, selülit tedavisi ve sarkmaların önlenmesinde etkili tedavilerden. Radyofrekans uygulamasında fazla yağların olduğu bölge belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır. Genellikle bu derece 40-43C arasındadır. Bu ısı ile yağ hücrelerinin yakılması ve vücuttan atılması sağlanır. Radyofrekans uygulaması, işlemin yapılacağı bögenin büyüklüğüne göre 20 ila 60 dakika arasında sürebilir ve 10 seansa kadar uygulanabilmektedir.


Bodrum Bölgesel Zayıflama, Bodrum Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama Fiyatları Bodrum, Soğuk Lipoliz Bodrum Fiyatları, Bölgesel Zayıflama Nedir, Bölgesel Zayıflama Yorumları, Bölgesel İncelme Fiyatları, Bölgesel Zayıflama Diyetleri, Bodrum Bölgesel İncelme fiyatları 2024