Yükleniyor…

Yüz ve Dudak Dolgusu


Bodrum'da yüz, dudak, burun, yanak dolgusu yaptırmak isteyenler için Bodrum Yüz Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları konusunda Bizi Arayın. Botoks Fiyatları, Burun Dolgusu Fiyatları Bodrum, Dudak Dolgusu Fiyatları 2024, Bodrum Dudak Dolgusu Yaptıranların Yorumları, Bodrum Botoks, Üst Dudak Dolgusu, Yüz Dolgusu Bodrum

Bodrum yüz dolgusu, Bodrum burun dolgusu, Bodrum dudak dolgusu işlemleri için Mavi Artık Güzellik Merkezi Bodrum Şubesi'nden randevu alabilirsiniz. Bodrum yanak dolgusu işlemleri için Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan uygulamalardır. Anti-aging endüstrisinin en popüler araçlarından biri olan dolgu enjeksiyonlarının yüzdeki ince çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesinden dudak dolgunlaştırmaya, elmacık kemiklerini belirginleştirmekten yüzde lift etkisi yaratmaya kadar pek çok kullanım alanı var.

Dolgu  uygulaması nedir? 

Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu, güneş hasarı ve yaşla birlikte meydana gelen ince çizgileri, derin kırışıklıkları doldurmak ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir işlemdir. Kalıcılığı 4-6 ay olan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri, etkili ve sonucunu hemen görebileceğiniz bir anti-aging tedavidir. Sadece 10-15 dakika süren işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. İyileşme süreci yoktur, hemen sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Peki, bu işlemde kullanılan hyalüronik asidin özelliği nedir?  

Hyalüronik asit, en çok kullanılan dolgu maddesidir. Bu maddenin en önemli özelliği doğal olarak vücutta bulunması, bu yüzden de uygulama yapılan kişide alerjik bir reaksiyona neden olma riskinin olmamasıdır. Eğer sonuçtan memnun kalınmazsa hyalurinaz denen bir madde ile anında eritilebilir.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

+ Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler) 
+ Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
+ Dudak üstündeki ince çizgiler 
+ Derin sivilce ve yara izleri 
+ Dudak dolgunlaştırma
+ Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak
+ Daha net bir çene hattı yaratmak
+ Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme
+ Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmak yüzde lift etkisi yaratmak

Dudak dolgusu

Zaman içinde dudaklar incelmeye, şeklini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak, dudak konturunu belirginleştirmek, dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılabilir. 

Burun ve ağız çevresindeki oluklar: Burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen çizgi ve oluklar yağ dokusunun yer değiştirmesi nedeniyle ortaya çıkar. Yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veren bu çizgileri yumuşatmanın en etkili yolu hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır.

Yanaklar, şakaklar ve alt çene: Yaşla birlikte bu bölgelerdeki yağ dokusu azalmaya, yüzde bir hacim kaybı oluşmaya başlar ki bu süreç de sarkma, cildin incelmesi gibi belirtilerle kendini gösterir. Hyalüronik asit bazlı dolgular, alt çeneyi belirginleştirmek, yanak ve şakaklara yeniden hacim vermek, yüze genç bir ifade kazandırmakta son derece başarılıdır.

Gözaltı torbaları: Gözaltı torbaları, alt göz kapağı hizasından başlar ve yanaklara doğru genişler. Torbalanmanın yarattığı şişkinliği kamufle etmenin en etkin yolu yanak üstlerine yapılacak hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dokunuş, yanaklardan gözaltlarına doğru düz bir satıh yaratarak, yüze dinlemiş, taze bir görünüm verir.

Daha dengeli bir çene: Yaş ilerledikçe çene de küçülür, adeta geri çekilir. Bazı kişilerde ise çene yapısal olarak küçük ve geridedir. Her iki durumda da dolgu maddeleri ile çene hattı daha güçlü, daha belirgin bir hale getirilebilir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri sert görünümlü çene hattını yumuşatmak, daha orantılı bir çene yaratmakta da son derece başarılıdır.  

Daha kalkık kaşlar: Sarkık gözkapakları ya da düşük kaşlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir.  Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile kaşları yukarı doğru kaldırmak, bakışlara daha dinamik, genç bir ifade vermek mümkün. Kaş bölgesine yapılan dolgu enjeksiyonları sadece dakikalar içinde yüzünüzden yılların izlerini silebilir.

Dolgu uygulaması ne kadar sürer? 

Uygulama 15-30 dakika arası sürebilir. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir-iki günde tamamen geçerler.  

Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki söz konusu mu?

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır.

Sonuçların etkisi ne kadar sürer? 

Geçici dolguların etkisi uygulamasının 6 ay ile 18 ay arasında değişmektedir. Bu süre seçilen dolgunun içeriğine, yoğunluğuna ve nereye enjekte edildiğine göre değişir.  

Dolgu ile botoks birlikte uygulanabilir mi? 

Evet, özellikle iki kaş arasında derin çizgilerde dolgu enjeksiyonlarının botoks ile kombine edilmesi hem dolgunun kalıcılığını artırır hem de çok daha başarılı sonuçlar yaratır.

Bodrum Dolgu

Dolgu enjeksiyonu yöntemi, cilt çizgileri ve kırışıklıklar için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yaşlanma sürecinde cildimizin elastikiyeti zamanla azalır ve bu durum kırışıklıklara ve sarkmalara neden olmaktadır. Yenileyici kozmetik müdahaleler bu yaşlanma belirtilerini yok ederek genç görünmemizi sağlar. Dolgu enjeksiyonu yöntemi genellikle kırışıklık gidermek, cilt konturunu düzeltmek ya da dudak büyütmek için başvurulan bir yöntemdir. Siz de yüzünüzde daha genç bir görüntü yakalamak için dolgulardan yardım alabilirsiniz.

Dolgu ne amaçla yapılır?

Dolgu uygulamasının amacı, yüze daha genç bir ifade katmaktır. Kısa sürede etkili olan bu medikal estetik uygulaması, cildin elastikiyetini toplamasına, azalan yağ tabakasının yenilenmesine ve kolajen eksikliğinin ciltte yarattığı kırışıklık izlerinin silinmesine yardımcı olur. Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzün alt kısmı aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu sarkmanın etkisiyle kişiler olduğundan yaşlı ve solgun görünür. Yüze yapılan dolgu uygulamaları cildi daha dolgun gösterir, yüzde lifting etkisi yaratır. Dolgu estetiği aynı zamanda cildin yara ve akne izlerini tedavi etmesini de sağlar.

Yüz dolgu uygulaması nedir?

Yüze yapılan dolgu uygulaması, derideki çöküklüğü giderir. Kolajen ve yağ dokusunun azalmasıyla birlikte kişilerin yüzünde çökme, zayıf bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Bu durum kişileri daha yaşlı ve sağlıksız gösterir. Yüze yapılan dolgu uygulaması ile sadece 20-30 dakika içinde bu sağlıksız görüntüden kurtulabilir. Daha genç ve dolgun yüz hatlara sahip olabilirsiniz. Yüz dolgusu, elmacık kemiklerin ortaya çıkmasını sağlar, alın çizgilerini yok eder, ağız kenarındaki kırışıkları ortadan kaldırır. Yüze yapılan dolgu uygulaması aynı zamanda burnu kaldırmak, kaşları daha kalkık göstermek ve dudak şeklinin vurgulanması için de tercih edilir.

Dolgu hangi bölgelere yapılabilir?

Dudak dolgusu, yüz dolgusu ve göz altı dolgusu kişilerin yüzünde daha genç ve dinamik bir görüntü yaratmak için tercih edilir. Yüz dolgusu hastaların elmacık kemiklerine, alın bölgesine, gözyaşı oluğuna, burun, çene, alt çene çizgisine, kaşlara, sivilce ve yara izlerine yapılabilir.

Dolgu nasıl yapılır?

Dolgu işlemi son derece zahmetsiz bir işlemdir. Herhangi bir anesteziye gerek duyulmaz. İşlem yaklaşık 30 dakikanızı alır, tedavi sonrasında iş ve günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Uygulama yapılacak olan bölge öncelikle dolgu enjektesine hazırlanır. Daha sonra dolgu maddesi dolgu yapılacak olan noktalara enjekte edilir. Kişinin ihtiyacına göre dolgu bazen tek bir noktaya yapılır bazen de birkaç noktadan giriş yapılarak dolgu işlemi tamamlanır. İşlem sonrasında morarma ve şişme gibi yan etkiler görülebilir. Fakat bir kaç gün içinde bu yan etkilerin hepsi geçerek dinlenmiş ve gençleşmiş bir görünüm kendini gösterir.

Dolgu işlemleri acılı mıdır?

Dolgu işlemi tamamen acısızdır. Uygulamadan önce cildinize lokal anestezik krem sürülerek acı hissetmemeniz sağlanır. Daha sonra ince uçlu iğne ile dolgu enjekte edilir. Dolgu yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgede ufak bir sızlama olması normaldir. Bu sızlama bir iki saat içinde kendiliğinden kaybolacaktır.

Dolgu işlemleri kalıcı mıdır?

Dolgu uygulamasının kalıcılığı yapılan maddeye göre değişir. Doğal görünen dolguların kalıcılık süresi genellikle 16- 18 ay arasındadır. Dolgunuzun daha kalıcı görünmesini istiyorsanız dolgunuz bittikçe yenilemenizi öneriyoruz. Yağ bazlı olan dolguların %60’ı uygulamadan 18 ay sonra erir. Geri kalan kısmı ise daha uzun süre kalıcı olacaktır. Bu aşamada vücudunuzda ki yağ dokusunun kalıcılığı öne çıkar. Zayıfladığınızda doğal olarak vücudunuzda ki yağ dokuları da eriyecektir. Dudak dolgularının ömrü genellikle 18 aydır. 18 ay sonra dudağınızda ki dolgu eriyerek dudağınız normal haline döner.

Bodrum'da Yüz Dolgusu, dudak dolgusu, burun dolgusu ve diğer tüm dolgu işlemleri için profesyonel hizmet almak isteyenler lütfen iletişim sayfamızdan bizile iletişime geçin. Bodrum Yüz Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Burun dolgusu ve fiyatları için bizi arayınız.

Anahtar Kelimeler: Bodrum, Dudak, Dolgusu, Fiyatı, Fiyatları, Bodrum Dudak, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları,


Bodrum'da yüz, dudak, burun, yanak dolgusu yaptırmak isteyenler için Bodrum Yüz Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları konusunda Bizi Arayın. Botoks Fiyatları, Burun Dolgusu Fiyatları Bodrum, Dudak Dolgusu Fiyatları 2024, Bodrum Dudak Dolgusu Yaptıranların Yorumları, Bodrum Botoks, Üst Dudak Dolgusu, Yüz Dolgusu Bodrum