Yükleniyor…

Botoks


Bodrum Botoks, Bodrum Botoks Fiyatları, Bodrum Botoks Fiyatları 2024, Bodrum Botox, Bodrum Botox Fiyatları, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları, Bodrum Yüz Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu

Mavi Artık Güzellik Merkezi olarak; Bodrum Botoks, Bodrum Botoks Fiyatları, Bodrum Botoks Fiyatları 2024, Bodrum Botox, Bodrum Botox Fiyatları, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları, Bodrum Yüz Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu hizmetlerimiz için bizi arayın.

Bodrum'da botoks yaptırmak isteyenler için Bodrum'da en çok tercih edilen Mavi Artı Güzellik Merkezi'ni mutlaka görmenizi ve yapılan botoks işlemi ve fiyatları hakkında bilgi almanızı isteriz. Bodrum Botoks ve Bodrum Botoks Fiyatları konusunda araştırma yapanlar lütfen ileşitim sayfamızdan bizimle iletişime geçin. Botox Bodrum ve Botox Fiyatları Bodrum için bizi arayın.

BOTOKS
Botoks uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botoks enjeksiyonları, özellikle alın bölgesindeki ve kaş arasındaki çizgiler, göz kenarlarında meydana gelen kazayağı denilen ince çizgiler ve boyunda yaşla beraber belirginleşen dikey çizgileri hafifletmekte altın standarttır. Mimiklere bağlı oluşan tüm çizgilerde etkili olan botoks, formülün ince iğnelerle kaslara enjekte edilmesi ile yapılan, basit bir işlemdir. Bodrumda güncel botoks fiyatları içini lütfen bizi arayın.

Botoks nedir?
Kas hareketlerini geçici bir süre engelleyen botoks (A tipi botulinum enjeksiyonu) özellikle alın kırışıkları, göz çevresindeki çizgiler, kaşların ortasındaki çizgiler ve boyundaki dikey kasların görünümünü hafifletmekte etkilidir. Botoks uygulaması formülün ince iğnelerle direkt kasların içine edilmesidir. İşlemden 4-7 gün içinde etkisini göstermeye başlar ve 10-15 içinde nihai halini alarak çizgilerin hafiflemesini sağlarken yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Nasıl etki eder, ne işe yarar botoks? 
Botoks sinir ve kas arasındaki iletiyi bozar, yani sinirin verdiği emrin kasa iletilmesini engeller. Böylece kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve kasılma yüzünden meydana gelen mimik çizgileri hafifler. Botoksun kozmetik endüstrisinde kullanılma nedeni de mimik çizgileri ve kırışıklıkları üstünde yaptığı bu olumlu etkidir.

Hangi sorunlarda etkili oluyor?
Mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası, göz kenarları, üst dudaklarda meydana gelen çizgilerde, boyun bölgesinde yaşla birlikte belirginleşen dikey çizgilerde, koltuk altı, avuç içi terlemelerinde, kas spazmları ve migren ağrılarında botoks kullanılmaktadır.
 
Yapılan bölgede şişlik olur mu? 
Botoks, bir dolgu maddesi değildir. Bu nedenle Botoks yapılan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz. Enjeksiyon yapılan bölgedeki kasların gevşemesi ile çizgiler, kırışıklıklar hafifler, yüz daha dingin, dinlenmiş görünür.
 
Botoks işlemi nasıl uygulanıyor?
Botoks, bir enjeksiyon işlemidir. İşlemden 20 dakika önce uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremiyle uyuşturulur. Uygulamanın yapılacağı bölgeler temizlendikten sonra, formül ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte edilir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer.
 
Botoks uygulamasını kimler yapıyor? 
Estetik cerrahlar, dermatologlar, medikal estetik uzmanları botoks uygulamasını yapmaya yetkilidir. Ancak işlemi yapan hekimin, yüz anatomisini ve kasların çalışma mekanizmasını çok iyi bilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Uygulama etkisini ne zaman gösterir?
Botoks enjeksiyonu etkisini uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra göstermeye başlar, nihai etkisinin ortaya çıkması ise 7-10 günü bulur. Bu sürenin kişiden kişiye ve uygulanan doza göre değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır.
 
Botoksun yan etkisi var mı?
Botoks enjeksiyonları çok uzun yıllardan beri hem tedavi hem de kozmetik amaçlı uygulanıyor. Seneler içinde binlerce hastaya yapılan uygulama, tedavinin son derece güvenli olduğunun en iyi kanıtıdır. Botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. Tedavi amacıyla uygulandığında hastaya daha yüksek dozlar verilmesi gerektir, böylesi durumlarda bile bir yan etkiye rastlanmamıştır.
 
Etkisi ne kadar sürer? 
Kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen dozun miktarına göre farklılıklar gösterse de, botoks enjeksiyonlarının etkisi ortalama 4-6 ay kadar devam eder. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alır. Aynı bölgeye düzenli olarak beş, altı seans botox yapıldığında enjeksiyonun etkilerinin daha uzun süre devam ettiği gözlenmiştir. Tedavinin olumlu etkilerini hekiminizin önerdiği ürünlerle desteklemeye özen gösterin.
 
Kimlere uygulanır, yaş sınırı var mı? 
Yaşı ister 18, ister 70 olsun mimiklere bağlı çizgi ve kırışıklıklardan şikâyetçi olan herkes botoks enjeksiyonlarından faydalanabilir. Botoks enjeksiyonuna çizgiler ya da kırışıklıklar iyice yerleştikten ve derinleştikten sonra başlandığında, tedavinin dolgu enjeksiyonları ile desteklenmesi gerekir. Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.
 
Herhangi bir risk var mı?
Nadir de olsa geçici doku zedelenmesi, his kaybı görülebilir. Yine nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir, fakat bu geçici bir durumdur. Enjeksiyon sırasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve sonrasında morarma görülebilir. Bu morluklar birkaç gün içinde geçer. Her kozmetik uygulamada olduğu gibi konusunda deneyimli, işinin ehli bir hekim seçmenin son derece önemli olduğu unutulmamalı.

Botoks

Botoks, Clostridium Botulinum bakterisi tarafından üretilen bir toksinin markasıdır. Botoks, vücuda olağandan fazla verildiğinde felç etme özelliğine sahiptir. Fakat son yıllarda bilim adamlarının araştırması sonucu Botox’un avantajları da kullanılır hale getirilmiştir. Küçük, seyreltilmiş (zayıflamış) miktarlar, doğrudan kasların kontrollü gevşemesini sağlayacak şekilde belirli kaslara enjekte edilebilir.

FDA, 1980’lerin sonunda Botoks’un blefarospazm (göz kapaklarının istemsizce sıkılması) ve şaşılık (tembel göz) gibi rahatsızlıkları durdurabileceği keşfedildiğinde bu kullanımı onayladı. Plastik cerrahlar, kırışıklıkları ve yüz kırışıklıklarını başarılı bir şekilde tedavi etmek için yıllardır Botoks kullanıyor. Botox alındaki kaş çatma çizgilerinin, kaz ayaklarının (göz etrafındaki çizgiler) ve koltuk altındaki fazla terleme probleminin tedavisi için onaylanmıştır.

Botoks sadece estetik amaçlarla değil, tedavi edici yöntemler içinde tercih edilebilir.

- Boyun kaslarının bükülmesinde ve kasların gevşetilmesinde,
- Tembel göz probleminde,
- Nörolojik durumlarda,
- Aşırı terleme tedavisinde,
- Kronik migren hastalarında,
- İdrar kaçırma probleminde,
- Göz seğirmesinde,
- Cilt kırışıklarının giderilmesinde,

Ciltte lifting etkisi yaratmak amacıyla  kullanılabilir.

Botox ürünü yüz çizgilerine enjekte edildiğinde, uygulama alanındaki kaslar paralize edilerek kırışıklıkların daha az görünmesini sağlar. Operasyon sonrası birkaç gün içerisinde etkisini gösterir ve 3-6 ay arası geçerliliği vardır.

Zamanla Botox’un kullanım alanları da çeşitliğini arttırmıştır. Baş ve boyun ağrıları, aşırı terleme problemi, migren, yüz spazmları, kas kasılmaları da uygulama alanıdır.

Botox; orta dereceli ve derin kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, bu uygulama kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir. Bu operasyon için altı çizilmesi gereken en önemli nokta; Botox etkisinin kesin bir çözüm olmadığı ve kalıcılığının zamanla azalıyor olmasıdır. İlerleyen zamanlarda da ekstra operasyonlara ihtiyaç duyulabilir. Bu çizgiler erken dönemde düzeltilebilir. Zamanla çizgiler yeniden derinleşir ve tek başına botoks tedavisi yeterli düzeltmeyi sağlayamaz başka ek tedaviler uygulanabilir (lazer, peeling, dolgu enjeksiyonu)

Yüz ve boyundaki kırışıklıkların tedavisinde, 18-65 yaş arası herkese uygulanabilir.

- Alındaki yatay çizgiler
- İki kaş arasındaki çizgiler
- Göz çevresi çizgileri
- Ağız çevresindeki çizgiler
- Boyun çizgileri uygulama alanlarıdır.

Uygulama yapılan bölgede hafif morarma ve kızarıklık, baş ağrısı, nadiren grip benzeri şikayetler olabilir. Botoks’un bilinen önemli bir riski yoktur. Kişiler, botoks uygulamasından sonra günlük hayatlarına devam edebilir. Uygulama etkisini 2-3 gün sonra göstermeye başlayacaktır. 6 ay boyunca botoksun yarattığı genç ve enerjik görünümün keyfini çıkarabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle polikliniğimizi arayarak Botox fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bodrum Botoks ve Bodrum Botoks Fiyatları konusunda araştırma yapanlar lütfen kliniğimizi arayıp bilgi almadan Bodrum'da botoks yaptırmaya karar vermeyin.

Bodrum Botoks için tavsiye ettiğimiz diğer web siteler:

- Bodrum Botoks

- Bodrum Botox

- Botoks Bodrum

- Botox Bodrum

Bu siteler üzerinden de Bodrum'da botoks işlemleriniz için bizden randevu alabilirsiniz.

 


Bodrum Botoks, Bodrum Botoks Fiyatları, Bodrum Botoks Fiyatları 2024, Bodrum Botox, Bodrum Botox Fiyatları, Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Dudak Dolgusu Fiyatları, Bodrum Yüz Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu