Yükleniyor…

Bodrum Dolgu


Bodrum Dolgu ve Bodrum Dolgu Fiyatları konusunda en iyi dolgu işlemi için Mavi Artı Güzellik merkezinden randevu alabilirsiniz. Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu, Bodrum Yanak Dolgusu ve tüm dolgu işlemleriniz için arayın.

Bodrum Dolgu

SBodrum Dolgu ve Dudak dolgusu ile daha çekici dudaklara kavuşabilirsiniz. Hylaüronik asit bazlı dolgularla ince dudaklara hacim ve nem verilebilmektedir. Daha çekici dudaklara sahip olmanın ve yüze daha genç bir görünüm vermenin en pratik yolu hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir. Dolgu uygulamaları, yapısal olarak ince dudaklara daha dolgun bir görünüm vermekte ve yıllar içinde incelen dudaklara eski hacimlerini geri kazandırmakta etkili bir yöntemdir.

Hyalüronik asit bazlı dolguları su moleküllerini bağlayarak etki ederler. Bu özellikleri sayesinde sadece dudakları biçimlendirip hacim vermekte değil, yoğun nem vermek konusunda da etkilidir. Dudak dolgusu enjeksiyonu sadece 10-15 dakika sürmektedir. Öncesinde dudaklara anestezik bir krem uygulanır. Dudaklara çok ince iğnelerle enjekte edilen hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 aydır. İşlem sonrasında kişi sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilmektedir. Dudak dolgusu yaptırırken abartılı bir görünümden uzak durup doğallıktan ödün verilmemesi gerektiğini unutmayın. En iyi sonuçlar küçük dokunuşlarla elde edilir.

Dudak Dolgusu Hangi Amaçla Kullanılır?
Dudak dolgunlaştırma
Dudak şekillendirme
Dudak kontürünü belirginleştirme
Dudaklardaki asimetriler
Dudak kenarındaki sarkmalarda
Dudak üstündeki ince çizgilerde

Vücutta doğal olarak bulunan ve su çekme kapasitesi yüksek olan hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin, enjeksiyonla dudak bölgesine uygulanmasına dudak dolgusu denir. Anatomik olarak üst dudak alt dudağın 1-2 mm kadar önünde, alt dudak ise üst dudağa göre biraz daha kalındır. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile bu oranı güvenli bir biçimde yaratmak mümkün. Dudaklarınız zaten dolgunsa hacim katmak gereksizdir. Amacınız sahip olduğunuz bu hacmi korumak olmalı. Yaşla beraber dudaklar dolgunluğunu kaybederek incelmeye başlar. Dudaklardaki incelmenin nedenlerinden biri de östrojen kaybıdır ve az miktarda dolgu maddesi enjeksiyonu ile dudakları yuvarlaklaştırarak daha dolgun ve belirgin bir görünüm yaratılabilir. Dudaklara yıllar içinde kaybettikleri hacim geri verilebilir.

Dudak dolgusunun etkisi ne zaman görülür?
İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir ve değişiklik gözle görülebilmektedir.

İşlem sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir?
Dudak dolgusu uygulamasından sonra en az 2 saat herhangi birşey yenmemesi ve içilmemesi gereklidir. Dolgu yapıldığı gün dudaklara parlatıcı ve ruj sürülmemesi önerilerimiz arasındadır.

Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik olur mu?
Dudak dolgusu işleminden sonra kısa süreli bir şişlik oluşabilir ve iğne giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Ancak bu şikayetler 2-3 gün içinde tamamen yok olur.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?
Dudağa hacim vermek ve biçimlendirmek için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalıcı değildir. Dolgu maddesi 4-6 ay içinde vücut tarafından emilerek yok olmaktadır. Dudakların dolgunluğunun devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekmektedir.

Dudak dolgusu uygulaması güvenli mi?
Hyalüronik asit bazlı dudak dolguları kesinlikle güvenli uygulamalardır. İşlem sonrası dudakta hafif şişlik, kızarıklık ya da morarma gibi etkiler görülebilir. Ancak bunların hepsi genellikle birkaç gün içinde tamamen geçmektedir. Hyalüronik asit vücutta zaten doğal olarak bulunan bir madde olduğu için işlemin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Dudak dolgusu sonrası dudaklar yapay görünür mü?
İşlemler deneyimli bir estetik uzman tarafından, doğru teknikle yapılırsa son derece doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Fazla şiş ve yapay görünen dudak dolguları dudağa ihtiyaçtan fazla dolgu maddesi enjekte edilmesinden ya da dolgu maddesinin yanlış bir noktaya enjekte edilmesinden kaynaklanabilir. Bazı hastalar sonuçların ne kadar kötü olacağını bilmeden abartılı dudaklar isteyebilirler. Bu noktada uygulamayı yapacak doktorun hastayı doğru yönlendirmesi son derece önem arzetmektedir.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?
Dolgunun kalıcılık süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlıdır. Dudaklara uygulanan hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 8-12 aydır. Bu süre sonunda tekrarlamak gerekmektedir.

Bodrum Dolgu ve Bodrum Dolgu Fiyatları konusunda en iyi dolgu işlemi için Mavi Artı Güzellik merkezinden randevu alabilirsiniz. Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu, Bodrum Yanak Dolgusu ve tüm dolgu işlemleriniz için arayın.


Bodrum Dolgu ve Bodrum Dolgu Fiyatları konusunda en iyi dolgu işlemi için Mavi Artı Güzellik merkezinden randevu alabilirsiniz. Bodrum Dudak Dolgusu, Bodrum Burun Dolgusu, Bodrum Yanak Dolgusu ve tüm dolgu işlemleriniz için arayın.