Yükleniyor…

Cilt Bakımı Kursu


CİLT BAKIMI KURSU

Cilt Bakımı özellikle bayanların ve günümüz erkeklerinin de tercih ettiği Yaşlanma Belirtileri, İnce Çizgiler ve Göz Çevresindeki Çökmeler, Kontur Bozuklukları gibi sorunlar için gereksinim duyduğu bir uygulamadır. Günümüzün ve geleceğin popüler mesleği olan Güzellik Uzmanlığı Eğitiminin bir parçası olarak her geçen gün artan müşteri portföyü ile saygın bir kariyer tercihidir. Kurs programı kapsamında verilecek eğitim ile Profesyonel Cilt Bakımı konusunda teorik ve uygulamalı öğrenim süreci sonra adaylarımız uzmanlık sertifikası ile mezun olacaklardır. 

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

MEB Onaylı Cilt Bakım Eğitimi İle Normal, Kuru ve Hassas Ciltler, Yağlı ve Akneli Ciltler, Olgun Ciltlerin Temizliği ve Bakımı yanı sıra İyontoforez ile Cilt Bakımı, Lifting, Oksijen Terapisi ve Ultrasonik Peeling Uygulamaları gibi özel cilt bakımı konularında becerilerinizi geliştirerek uzmanlaşacaksınız.

İŞ OLANAKLARI
Eğitim sonunda verilecek olan Sertifika ile Vücut ve Cilt Bakımı, Epilasyon, Makyaj, Masaj uygulamlarında, Güzellik Salonları ve Merkezleri, Cilt Bakım Merkezleri gibi kurumlarda veya kendi işletmenizde Güzellik Uzmanı olarak kariyerinize devam edebileceksiniz.

KURS SÜRESİ
1. Bölüm Teorik Eğitim ve Anatomi: Deri Katmanları, Deri Fonksiyon Bozuklukları, Cilt Problemleri, Kas ve Eklem Yapısı, Kıl Yapısı, Cilt Yaşlanma Bozuklukları, UV Işınlarının Etkileri, Teknik Masaj Bilgileri, Mesleki Cihaz Eğitimleri ve Salon İşletmeciliği eğitimlerini içermektedir.

2. Bölüm Uygulamalı Eğitim: Cilt Bakımı ve Cilt Masajı Uygulaması, İğneli Epilasyon, Klasik Masaj Teknikleri, Temel Makyaj Uygulamaları, Kaş Kirpik Boyama, Haftalık ve Aylık Kirpik Kaynak Uygulamaları, Parafin ve Sir Ağda Uygulamaları eğitimlerini içermektedir. 

Teori ve Uygulama olmak üzere 2 bölümden oluşan Cilt Bakımı Eğitimi, Güzellik Uzmanlığı kapsamındadır ve 4 aylık bir eğitim süreci ile tamamlanmaktadır. Hafta İçi ve hafta Sonu seçenekleri bulunmaktadır.

SINAV VE SERTİFİKA

Cilt Bakımı Eğitimi eğitim kurumumuz bünyesinde Güzellik Uzmanlığı Kursu ile birlikte verilmektedir.

Sınav: Kursiyerlerimiz gerekli eğitim sürecini tamamladıktan sonra MEB tarafından periyodik olarak belirlenen müteakip tarihte yazılı sınava alınarak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.