Yükleniyor…

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları


Bodrum Lazer Epilasyon, Bodrum Lazer Epilasyon Merkezi, Bodrum Lazer Epilasyon Merkezleri, Bodrum Epilasyon Merkezi, Bodrum Lazer Epilasyon Salonu, Bodrum Lazer Epilasyon Salonları, Bodrum Lazer Epilasyon Fiyatları, Bodrum Epilasyon Fiyatları, Bodrum En İyi Lazer Epilasyon Merkezi, Bodrum En Kaliteli Lazer Epilasyon Merkezi

Lazer Epilasyon Hangi Koşullarda Daha Etkili?
Son zamanlarda tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen bayanların tercihi olan lazer epilasyon uygulamaları kadınlarda %90 oranında etki gösteriyor.%10 veya %5 oranındaki kadınlarda bulunan hormon bozukluklarından dolayı yoğun kıl kökü bulunuyor. Bir kıl kökünü lazer epilasyon sayesinde kurutsanız da başka kıl köklerinden farklı kılların çıkmasını engellemiyor. Eğer lazer epilasyon yaptırmak isteyen biri iseniz mutlaka ilk olarak doktor gözetiminde bütün tetkik ve tahlillerinizi yaptırarak lazer epilasyon işlemine başlayabilirsiniz. Erkeklerinde son zamanlarda lazer epilasyon işlemlerine ilgi duymaya başladıklarını biliyoruz. Erkeklerin en fazla koltuk altı ve yanak kısmına lazer epilasyon yaptırdıkları görülmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Daha Etkili Bir Hale Getirilir?
Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi için yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyonun sonbahar, ilkbahar ve kış aylarında uygulanması lazer epilasyondan çok daha iyi sonuçlar alınmasına sebep oluyor. Çünkü güneş ışınları bu aylarda cilde direkt olarak vurmadığından ve terleme sorunu ile karşı karşıya kalınmadığından güneş ve terden dolayı beslenen kıl köklerinin daha hızlı yok olduğu görülebiliyor. Kadınlarda en fazla lazer epilasyon uygulama bölgesi, yüz, koltuk altı, bikini bölgesi, kol üstü kılları ve bacakların tümünün temizlenmesi. Erkeklerde ise en fazla tercih edilen bölgeler sakalların üst bölgesi, sırtta çıkan kıllar, omuz bölgeleri, göğüs bölgesinin bir kısmı, ense ve boyun bölgesinde çıkan kılların lazer epilasyonla temizlenmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer Epilasyon Hangi Zamanlarda Ve Kimlere Yapılamaz?
18 yaş altı olan hiçbir kişiye lazer epilasyon uygulaması yapılamaz. Vücudunda yanık bulunan kişilere veya vitiligo, sedef ve mantar gibi deri hastalıkları olan kişilere de lazer epilasyon uygusu tedavisi bu hastalıklardan bitene kadar yapılamaz. Akne tedavisi için ilaç kullanan kişilerde de lazer epilasyon yapılamayacağı gibi, bronzlaşmak için solaryumda kalarak cildinde yanıklar oluşmuş veya güneşten dolayı cilt yanıkları olan kişilere de uygulanamaz. Fakat cilt yanıkları tam tedavi edildikten sonra bu kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Ciltlerindeki tüyler açık renk olan kişilerde daha az verim alındığı bilinmektedir. Fakat lazer epilasyonun son zamanlarda çok fazla gelişmiş olması nedeni ile eskiye nazaran açık renkli tüyler de çok fazla görünmeye başlamış ve etki gün geçtikçe daha fazla görülmeye başlanmıştır.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?
Tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin ve kadınların da başvurduğu lazer epilasyonun yararları arasında en fazla merak edilen konu lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığıdır. İyi bir harcama yaptırarak gerçekleştirdiğiniz lazer epilasyonun eğer daha sonradan bir hormon bozukluğu veya farkı bir hastalığa yakalanmadıktan sonra tüylerin tekrardan geri gelmesi diye bir şey yoktur. Fakat daha sonradan oluşan hormon bozukluklarından sonra bazı kişilerde tüylerin hepsi olmasa da bir kısmının geri geldiği ve tekrar kişide tüylenme gözlemlendiği görülmektedir. Fakat bu lazer yaptıranlar arasında neredeyse %1 oranında kimsede görünmektedir. 

Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor?
Herkesin derdi istenmeyen tüylerde kurtulmak öyle değil mi? Peki bu nasıl bir tedavi sürecine yayılıyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Tüm detayları sizler için derledik. Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor ve siz tüylerinize ne zaman veda ediyorsunuz inceleyelim.

Doğru uygulama ile hızlı tedavi
Lazer epilasyonda hızlı ve etkili sonuç alabilmek için öncelikle doğru uygulamayı tercih etmek çok önemlidir. Bu sebeple Soprano Ice cihazı ile sunulan Buz Lazer tedavisinin hem kısa zamanda hem de etkili sonuçlar verdiğini söylemek çok yerinde bir bilgi olacaktır. Özellikle yaz ayına tertemiz bir şekilde girmek isteyen kadınlar ve erkekler kış aylarında tedavilerine başlarlarsa yaz ayına doğru artık bu tüy sorunlarından da çok büyük oranda kurtulmuş olurlar

Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor?
Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor diye merak edenler için ilk olarak yapılan işlem sonrası yaklaşık 4 gün sonra zer uygulaması yapılmış alanda ki tüyler ve kıllar cildin yüzeye çıkmaya ve dökülmeye başlayacaklarına şahit olacaksınız. Bu dökülme işlemi herkeste hemen hemen 15 gün boyunda sürebilir. Bu süreçte tüy dökülmesi tamamlanır ve ortalama 4 ile 6 hafta arası kadar yeni bir tüy ya da kıl çıkması yaşanmaz. Bu süreçten sonra artık yavaş yavaş kişi tekrar tüylenmeye başlar. İşte bu da yeni bir seansın geldiğini haber eden ayrıntılardan biri olur. Bu sebeple her seans arası en az bir ay olarak planlanır. Düzenli devam etmek ise hem daha hızlı hem de daha etkili sonuç almanıza yardımcı oluyor olacak. Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor denildiğinde ilk seanstan sonra bile etkilerini görmeye başlayacaksınız. İlk çıkan yoğun kıllanmaların her seans sonrasında artık azalarak devam ettiğini görebileceksiniz. Kıl yapınıza göre tamamen sonuç almak bazen 6 seanstan önce ya da sonra meydana gelebilir.

Lazer epilasyon seansı ne kadar devam edecektir?
Buz lazer ile artık ömür boyu tedavi diye bir durum elbette yok. Sizler Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ortalama 6 ile 9 gibi bir planlama dahil olarak devam ettiriyor olacaksınız. Buz Lazerin en önemli ayrıntısı olan her mevsimde yapılması ara verilmemesine ve böylelikle tedavinin daha başarılı olmasına katkı sağlayacaktır. Bu sebeple dilediğiniz her mevsimde buz lazer tedavisi için kliniğin kapısını çalabilirsiniz. Ama yaz ayına daha rahat girmek isterseniz yaz bitimi ile seanslara başlamanız dahilinde bir sonra ki yaz ayına artık kıllarınızdan ve tüylerinizden arınmış şekilde girmiş olursunuz.

Buz lazer epilasyon başarısı yüzde kaçtır?
Buz lazer bugüne kadar yapılmış en iyi teknoloji diyebiliriz. Şu an ki sonuçlar ortalama yüzde 90 oranında yüz güldürmektedir. Bu konu lazer epilasyon olunca ve eksi yöntemlere baktığınızda çok yüksek ve başarılı bir oran olarak karşınıza çıkıyor. Bu sebeple sizler de isterseniz tek bir bölgeniz için ya da birçok bölgeniz için buz lazer tedavisini talep edebilirsiniz.

Buz lazer nasıl daha etkili hale getirilir?
Buz lazerin çok daha etkili hale getirilmesi için özellikle sonbahar, ilkbahar ve kış aylarını tercih edebilirsiniz. Kıl kökleri çok sıcaklarda ter ile daha da besleniyor. Bu sebeple her dönem yapılsa da, fırsatınız ve zamanınız var ise bu dönemleri tercih etmenizde fayda vardır. Çok daha hızlı bir şekilde ve etkili sonuçları alabilirsiniz.

Buz lazer herkese aynı sonuçları mı veriyor?
Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor. Daha doğrusu kadın ve erkekte aynı etkili sonuçları verir mi diye merak edebilirsiniz. Buz lazer Soprano hem kadın hem de erkekte oldukça etkili bir yöntemdir. Üstelik soğutma başlığı sayesinde kadın ve erkeğin lazer epilasyon acı korkularını da yenmesini sağlıyor. Buz lazer kılların koyu renkli ve kalın olması durumunda çok daha hızlı sonuçlar verdiği doğrudur. Bu sebeple erkeklerde tedavi kadınlarda olan tedaviden daha kısa bir seyir gösterebilir. Özellikle yapılacak olan bölgenin de etkisi fazladır. Tedavinizin nasıl bir süreçte devam edeceği zaten en başında yapılacak kıl köklerinizin kontrolünden sonra belirlenmiş olacak ve sizlere bilgisi aktarılacaktır.

Buz lazer epilasyon kalıcı mıdır?
Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyordan ziyade bir diğer önemli olan soru da kalıcı olup olmadığı oluyor. Lazer epilasyon hem kadınla da hem de erkeklerde hormonsal bozukluk olmadığı sürece kalıcılığı ön plana çıkmaktadır. Hormonsan bozukluk durumlarında ise yüzde 1 oranında tüy çıkış yeniden yaşanabilir ama bu oran bile oldukça düşük bir istatistiği göstermektedir. Bu sebeple sizler de buz lazer tedavilerinizi tamamlayarak istenmeyen tüy sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Buz lazer kalıcılığının sağlanması için kişinin gelişimini tamamlamış olması gerekiyor. Bu sebeple 18 yaş altı kimseye lazer epilasyon yapılmamalıdır. Aksi halde halen gelişmeye devam eden tüyler tedavi sonrasında yeniden çıkmaya ve kişiyi rahatsız etmeye başlayabilir.

Hamilelikte Lazer Epilasyon Uygulanabilir mi?
Lazer epilasyon uygulaması 18 yaşını doldurmuş, ciddi bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilmektedir. Hem kadın hem de erkeklerin güvenle tercih edebileceği bir yöntemdir. Uygulamanın güvenirliği özel bölge ve yüz bölgelerine de doktor tavsiyesiyle uygulanabileceğinin onaylanmasıyla kendini kanıtlamaktadır. Özellikle buz lazer soğutucu başlığı sayesinde ciltte acı ve ağrı hissine yol açmadan uygulanmaktadır. Uygulama kolaylığı da en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinin başında gelmesini sağlamaktadır.

Lazer epilasyon yöntemlerinin uygulama detaylarında en önemli ve dikkat edilmesi gereken durum hamileliktir. Hamilelerde lazer epilasyon uygulaması önerilmemektedir. Gebelik sonrasında hatta emzirme dönemi bittikten sonra epilasyon yaptırabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulaması yaptırdığınız dönemde hamile kaldığınızda mutlaka doktorunuza danışmalı ve epilasyona ara vermelisiniz.

Hamilelik sonrasında epilasyona başlamak için doktorunuza danışarak en uygun zamanı belirleyebilir ve güvenle istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım
Lazer epilasyon cilt üzerine, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan bir işlemdir. Bazı kişilerin cilt hassasiyeti olduğundan dolayı alerjik reaksiyon gösterebilir. Alerjik reaksiyon göstermemesi için yan etkilerini daha önceden durdurmak gereklidir.

Lazer epilasyondan sonra çıkan bu alerjik reaksiyonlar kesinlikle kalıcı kızarıklık veya kaşıntı oluşturulmaz. Hassas yapılı kişiler için bulunan pudralar ve alerjik etkili kremlerle birlikte tamamen ortadan kalkarak kişi eski cilt yapısına kavuşmaktadır. Erkeklerin de kadınlar kadar tercih ettiği lazer epilasyon 18 yaşından başlayarak her yaşta kişiye yapılmaktadır.

18 yaşın altındakilerden başka bir de deri rahatsızlığı taşıyan veya yeni bir yanık vakası geçirmiş kişilerde lazer epilasyon yapılmamaktadır. Fakat bunun dışında ileriki yaşlarda yapılma sınırı yoktur. Güvenle herkese yapılabilecek cilt bakım işlemleri arasındadır.

Lazer Epilasyondan Sonra
Lazer epilasyon yapıldıktan sonra hemen geçen veya bazı zamanlardı bir miktar zaman kalan komplikasyonlar bulunmaktadır. Bunlar purpura, atrofik sikatriks, hiperpigmentasyon, kabarcık, eritem-ödem, erezyon, hipopigmentasyon ve hipertrofik sikatriks olarak sayılabilir. Bunların hepsi cilt ve cilt altı problemleridir. Lazer epilasyon işlemi yapılan yerde bazı kişilerde kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklı bir görüntü oluşabilir. Fakat işlemden sonra lazer epilasyon olan kişilere verilen kremler lazer epilasyon yapılan kişiyi rahatlatmak için yeterlidir. Lazer epilasyon yapılan kısmınızı kesinlikle güneş enerjisinden ve fazla ısıdan korumalısınız. Çünkü güneş ışınları lazer ile cilt hasar gördüğü için cildi tekrardan yakarak yanıklara bile sebep olabilir. Lazerden çıkarak eve giderken güneş altında kalacaksanız o zaman mutlaka güneş koruyucu kremler kulanınız.
İşlem yapılan alana 24 saat boyunca tahriş olmaması için hiçbir şekilde kimyasal karışımlı parfüm, deodorant ve kimyasal içerikli sabunlar kullanmayınız. Cildinizi tahriş yapabilecek girişimlerden uzak durun. Yani sizin için lazerden eve döndüğünüzde sıcak küvette banyo, kese yapımı, peeling, cilt bakımı, hamam ve sauna maalesef yasaktır.

Çok sık bir şekilde lazer epilasyon seanslarını tekrarlatmayınız. Bir seansın arası en az 20 gün kadar olmalıdır. Aksi takdirde bir önceki seanstan sonuç almanız bir miktar kadar zorlaşabilir.

Seans aralarında çıkan tüyleriniz için kesinlikle ağda veya epilasyon aletleri ile tüylerinizi almayınız. Bu seans aralarında sadece jilet ile tüylerinizi alabilirsiniz. ağda ve epilasyon aletleri ile diğer kıl köklerini de canlandırarak lazer epilasyondan sonuç almayı zorlaştırırsınız.

Çene, bıyık ve tam yüz olarak epilasyon yaptırıyorsanız o zaman biraz sabırlı olmalısınız. Çünkü bikini bölgesi ve yüz cildi biraz daha diğer bölgelere göre tüy konusunda inatçıdır. Çok su gören cilt alanları olduğu için ıslak alanlarda lazer epilasyon biraz daha zor bir sonuç göstermektedir. Buna göre yaptırmak istediğiniz epilasyon işleminde biraz sabırlı olmalısınız. Fakat epilasyon yapandan yapana da işlemin süresinin ve sonucunun değiştiğini unutmayınız.

Bodrum Lazer Epilasyon, Bodrum Lazer Epilasyon Merkezi Bodrum Lazer Epilasyon Merkezleri, Bodrum Epilasyon Merkezi, Bodrum Lazer Epilasyon Salonu, Bodrum Lazer Epilasyon Salonları, Bodrum Lazer Epilasyon Fiyatları, Bodrum Epilasyon Fiyatları